Lütfen Bekleyiniz...

Obezite Tedavisinde Mide Balonunun Yeri Nedir?

26 Ekim 2019 by admin

 

Obezite çağın  hastalığı durumunda olup; Obeziteye bağlı gelişen diğer hastalıkları önlemek için mücadele kapsamında  önemi her platformda anlatılmaktadır. 

Mide balonu cerrahi için uygun olmayan hastalarda, ameliyat riski yüksek kilolu hastalarda, ameliyat çekincesi olan kilolu kişiler, hızlı kilo kaybı gerekiren acil durumlar, geçici şişmanlık tedavisi gerektiren durumlar,yüksek kilolarda(vücut kitle endeksi 50 nin üzerinde ) süper obez olarak adlandırılan bireylerde ameliyatın riskini azaltmak için ameliyat sürecine hazırlama amaçlı olarak uygulanılan cerrahi dışı yöntemlerin başında gelen etkin, güvenilir ve bazı önemli kuruluşlarca onaylanmış  kilo verdirme yöntemidir.

 

Mide Balonu endoskopik olarak uygulanan 15-20 dakika süren bir işlemdir. Mide içinde 6-1 yıl kalır.6 ay 1 yıl  içinde kilolu kişinin %20-25 civarında kilo kaybetmesini sağlar. Geri alındıktan sonra, yumuşak bir diyet programı ile bir yıl boyunca kayıp kiloların korunmasını sağlar. Uyum tedavinin başarılı olması bakımından önemli bir koşuldur.

Copyright by Green Web Digital Agency 2019. All rights reserved.