Lütfen Bekleyiniz...

Obezite Cerrahisinden Sonra Deri Sarkmaları ve Baş Etme Yolları

23 Mart 2020 by admin

Obezite Cerrahisinden Sonra Deri Sarkmaları ve Baş Etme Yolları

Obezite cerrahisinden sonra kilo veriminde başarılı olup ideal kiloya ulaşanlarda merak edilen konular arasında cerrahi sonrası deri sarkmaları ve baş etme yolları gelmektedir.

Deri Sarkmasının Nedeni Nedir?

Deri sarkmasının temel olarak nedeni vücutta bulunan yağ kütlelerinin aniden yok olmasıdır. Yani yağlar aniden yok olmakta ve deri sarkmaya başlamakta. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişiler için en uygun seçenek yavaş ve uygun bir şekilde zayıflamaları olmalıdır.

Deri Sarkması Zorlukları

Deri sarkması olan kişilerde birçok sıkıntılı durum ortaya çıkabilir. 

Bunlar genel olarak:

  • Sosyal yaşantıyı etkilen etmenler,
  • Öz güveni etkileyen etmenler,
  • Günlük aktivitelere karşı engel oluşturan etmenler olarak sıralanabilir.

Deri sarkmasının kötü görünümünün yanı sıra günlük hayatı etkileyen bu tarafları ek olarak kişisel zorluklarda  yaratabilmektedir. Bu nedenle obez kişiler, obezite cerrahisinden sonra deri sarkmaları ve baş etme yolları hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Spor En İyi Çözüm

Spor yapmak en çok tercih edilen deri yok etme yöntemleri arasında yer almaktadır. Spor yapmak ayrıca derinin sıkılaşmasını ve daha canlı bir yapı haline gelmesini de sağlamaktadır. Spor yaparken tercih edilen belirli hareketler bölgesel olarak oldukça fazla olan deri sarkmaları üzerinde daha etkin olarak işlev görmektedir.

Deri sarkmaları genel olarak göbek, koltuk altı, gıdık ve bacak bölgelerinde yoğundur. Bisiklet sürmek, mekik çekmek, yüzmek ve plates  en uygun hareket yöntemleri arasında yer almaktadır. Tüm bunlara rağmen deri sarkmaları yaşanılan durumlarda yukarıda bashedsilen nedenlerden dolayı cerrahi yöntemler gündeme gelebilmektedir.

Copyright by Green Web Digital Agency 2019. All rights reserved.